Wspólne VOD Polsatu i TVN wciąż nie ruszyła! Dlaczego?

Myślicie, że polski urząd maczał w tym palce? Wspólne VOD Polsatu i TVN nie rusza. Pojawia się więc zasadne pytanie – dlaczego? 

Chociaż te podejrzenia brzmią co najmniej nierealnie  – TVN i Polsat przymierzali się już jakiś czas do uruchomienia wspólnej platformy VOD. Ta miała oferować produkcje obu nadawców, jednak projekt wciąż wisi w powietrzu. Zero postępów i zaro oficjalnych rozmów. Dlaczego?

Otóż, pierwszoplanowym powodem mogą być potencjalne przeszkody ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 

Co ciekawe, sam Polsat i TVN budowały platformę przez dłuższy czas, a prace nagle ustały. Czy to faktycznie stanowisko UOKiK jest powodem? Sami zainteresowani pytani raczej nie są zbyt skorzy do rozmowy o wydarzeniach. Do dziś wiadomo jedynie tyle, że nowy serwis – jeśli oczywiście uda mu się ujrzeć światło dzienne – nie wpłynie na działalność obu platform – Ipli i Playera. 

Tymczasem, wspólne VOD Polsatu i TVN miałyby pojawiać się treści obu nadawców, a jego usługi miałyby być oferowane bez wiążących odbiorcę umów i konieczności posiadania dekodera. 

Czytaj też: Klienci Vectry otrzymają… dostęp do Viaplay!

VOD Polsatu i TVN

Wspólne VOD Polsatu i TVN – dlaczego sprawa nie znajduje finału?

W lipcu minionego roku TVN Grupa Discovery i Polsat złożyły wspólny wniosek o zgodę na realizację i uruchomienie własnej platformy. W Komisji Europejskiej właśnie proces się zakończył, bo sprawa została przekazana do… UOKiKu.

W efekcie, operatorzy nie są pewni, czy polski urząd wyda pozytywną decyzję i czy faktycznie będą mogli podjąć się wspólnego projektu. Rzecznicy TVN i Polsatu, zapytani przez źródło, nie odnieśli się do tej kwestii…

Z kolei w Urzędzie miałoby trwać postępowanie w sprawie ewentualnego nadużywania pozycji na rynku, a konkretnie podpisywania umów z innymi operatorami telewizyjnymi na zasadzie pakietów. 

Czytaj też: Liczba subskrybentów SVOD znacząco wzrośnie – i to do 2026 roku!