Warner Bros i Discovery pokonają Netflix? Platformy łączą siły!

Firma, do której należą przede wszystkim HBO, Warner Bros czy CNN – AT&T – wykonała właśnie kolejny krok w stronę rywalizacji. Jak równy z równym teraz walczyć mają z platformą Netflix. Dodatkowo, zagraniczne media donoszą także o powstaniu całkiem nowej platformy VOD obu korporacji. Czy to się uda?

Przecież w ostatnich latach żadna branża, a przynajmniej żaden odłam tej rozrywkowej, nie rozwijał się w takim tempie, co serwisy streamingowe. Światowa przewaga Netflixa jest, jak na razie, olbrzymia, chociaż nieco straciła w zeszłym roku wpływów w USA. W efekcie – jej konkurencja próbuje połączyć siły. Już kilka lat wstecz Disney przejął aktywa 21st Century Fox – szczegółowe plany przedstawił jednak AT&T i Discovery.

Czytaj też: Ilu z nas będzie korzystać z VOD? Prognoza serwisów streamingowych

Warner Bros

Discovery i Warner Bros wspólnie po zwycięstwo – już w przyszłym roku!

Tymczasem, korporacja AT&T jest ostatnio bardzo aktywna. Wszystko dlatego, że szefostwo dojrzało błędy w zarządzaniu Warner Media. To z kolei i ich inicjatywy doszło właśnie do powstania platformy HBO MAX. W efekcie, ostatnie inwestycje nie doprowadziły do poważnego nadgryzienia serwisu Netflix. Pojawił się więc pomysł kolejnej fuzji. Tutaj cały na biało wchodzi właśnie Discovery.

Co ciekawym, w większościowym udziałowcem w połączonym koncernie ma być AT&T. Firma otrzymała bowiem 71% akcji, a także 43 mln dolarów w gotówce.

Pozyskane tak środki pomogą w kontynuacji inwestycji w sieć 5G. 

Fuzja zdecyduje o losach stacji TVN, HBO MAX i Player.pl…

W międzyczasie, warto też przypomnieć, że właścicielem popularnej stacji i Playera jest TVN Grupa Discovery. Z kolei sam HBO MAX to wyczekiwana od miesięcy platforma, która według zapowiedzi ma zadebiutować w Polsce już w II połowie bieżącego roku.

Tymczasem, przez kilka miesięcy oba serwisy VOD będą rywalizować. Co prawda, w dość przyjacielskich stosunkach, bo przez Player.pl nie od dziś można uzyskać dostęp do kanałów HBO.

Czytaj też: Nowe VOD na polskim rynku!? O czym niedługo będzie głośno? Sprawdź!