VOD: HBO MAX na ostatniej prostej w drodze do Polski

Najnowszy raport o obrotach finansowych właściciela przede wszystkim serwisu HBO MAX podano dane dotyczące liczby subskrybentów tej usługi. Platforma, jak się okazuje, bardzo dynamicznie zyskuje widzów. Co więcej – już niebawem zadebiutuje nad Wisłą. 

Tymczasem, pojawia się także pytanie – co tak naprawdę zobaczymy? Wielki powrót klasyki czy może bardziej premiery kinowe? MAX zbliża się już do 50 milionów subskrypcji, co z kolei oznacza, że… musi się postarać! 

Niebawem już w Polsce w miejsce oferty GO zobaczymy właśnie wersję MAX. 

Co ciekawe, jak wynika z wspomnianego już raportu – obecnie uruchomiony w maju 2020 roku posiada już 44,2 miliona użytkowników. Dodatkowo, wyłącznie w pierwszym kwartale tego roku przybyło aż 2,7 miliona subskrybentów. W międzyczasie jeszcze więcej nadziei dodaje porównanie z wynikami dostępnych globalnie serwisów HBO. Co ważne, MAX jest przecież dostępny na razie wyłącznie w USA.

HBO MAX

Czytaj też: Platforma Disney+ wejdzie do Polski dopiero w połowie 2022 roku!

HBO MAX sprintem nad Wisłę

Tymczasem, łącznie usługi Amerykanów gromadzą już niemal 64 miliona abonentów. To z kolei wyraźnie obrazuje dynamiczny wzrost platformy. Jednak prawdziwa ofensywa HBO MAX dopiero się zacznie. Już w czerwcu serwis zadebiutuje aż na 39 rynkach,  w regionie Ameryki Południowej i Karaibów. Następnie z kolei HBO MAX ma trafić do Europy, w tym do Polski właśnie.

Co ciekawe, WarnerMedia zakłada w międzyczasie, że do końca roku platformie przybędzie kolejnych 11 milionów widzów. Oferta HBO MAX rośnie więc jak na drożdżach. Możemy obejrzeć tutaj aż 800 filmów i 300 seriali. Na przykład Godzilla vs. Kong, Liga Sprawiedliwości Zaca Snydera, czy Wonder Woman.

Czytaj też: Wspólne VOD Polsatu i TVN wciąż nie ruszyła! Dlaczego?

Wersja MAX – kiedy w Polsce?

Już niebawem i nas kopnie ten zaszczyt! Nowa odsłona HBO pojawi się w Polsce. Wszystko, oczywiście, jeśli tylko Amerykanie nie postanowią nas ominąć w ów wydarzeniach. 

W międzyczasie pojawia się także pytanie: co z ceną usługi? Na ten moment nie mamy żadnych oficjalnych informacji. Abonament nowej usługi w USA kosztuje 14,99 dolarów, za HBO GO z kolei w Polsce trzeba zapłacić 24,99 miesięcznie. Rodzi więc to wątpliwość, czy tak niska cena utrzyma się po wejściu nowości.

Czytaj też: CDA uruchamia telewizję! Zobacz cennik usługi CDA TV