ViaPlay w Polsce – będzie zatrzęsienie polskim widzem? Sprawdź ofertę!

ViaPlay przygotowuje się na poważne wejście do Polski! Platforma zamierza uruchomić własny serwis VOD, ale będzie także obecna u operatorów telewizji. Wszystko w efekcie nowego kontraktu! Czy start najnowszej platformy wywoła zatrzęsienie na polskim rynku?

Z pewnością słyszeliście już głosy dotyczące wejścia nowej platformy VOD na polskie poletko. Co ciekawe, usługa już rozpycha się rękami i nogami, chociaż w te wakacje jeszcze oferta nas nie powali… Jednak – szykuje się sporo na kolejny rok! Mowa o markach pokroju Formuły 1 czy niemieckiej Bundesligi.

ViaPlay pokaże Bundesligę!

Tymczasem, być może pamiętacie czasy, w których to Eleven Sports tuż po wejściu nad Wisłę wiele tutaj zmieniło. Przede wszystkim w kwestii dostępności treści online. To przecież On niemal od początku dał wykupić dostęp przez Internet. 

Zdaje się, że ViaPlay idzie w jego ślady, a rozbudowa portfolio już trwa od początku roku. Znajdziemy tutaj przede wszystkim Bundesligę i rozgrywki UEFA – Ligę Europy i Ligę Konferencji Europu UEFA. Co więcej, platforma nabyła prawa od sezonu 2021/22 do końca 2023/24.

Jednak bardzo dużym echem odbija się ogłoszenie przejęcia praw do F1, dla której dotychczasowym przystankiem było właśnie Eleven Sports. Od 2023 roku wyłączne prawa trafią jednak do Via.

Czytaj też: Warner Bros i Discovery pokonają Netflix? Platformy łączą siły!

Viaplay – odtwarzaj strumieniowo telewizję, seriale, filmy i sport online
źródło: viaplay

Jestem bardzo szczęśliwy, lecz jednocześnie podchodzę z dużą pokorą do tego nowego i ekscytującego zadania. Jestem bardzo zadowolony z mojej dotychczasowej pracy w Sport.pl, było to niemal 8 naprawdę fantastycznych lat, ale wobec takiej propozycji po prostu nie mogłem przejść obojętnie. W trakcie rozmów prowadzonych z zespołem NENT Group zrozumiałem, że mamy bardzo podobne pomysły na to, w jaki sposób tworzyć dobre, dostarczające rozrywki, a zarazem angażujące odbiorców treści. Nie mogę się doczekać by pomóc Viaplay w osiągnięciu pozycji najchętniej wybieranej platformy do oglądania światowej klasy wydarzeń sportowych transmitowanych na żywo w Polsce.

Paweł Wilkowicz.

Z kolei już w przyszłym roku, przez kolejne 6 sezonów, ViaPlay zamierza podjąć się transmisji meczów na żywo Premier League.  Tak rodzi się więc strata dla CANAL+. 

Jednak to nie wszystko, ponieważ słodką wisienką na torcie Via ma być współpraca z Vectrą i UPC. Te mają w efekcie oferować katalog na swoich dekoderach! 

Co więcej, warto też na koniec wspomnieć, że Via to nie tylko sport, a także filmy i seriale. W tym na przykład własne autorskie produkcje.

Platforma oficjalnie wystartuje w Polsce… 3 sierpnia! Dostęp do pełnej oferty to 34 złote miesięcznie, jednak wiadomo już, że na początek na chętnych będzie czekać promocja!

Czytaj też: Disney+ – czy jednak nie dojdzie do Polski?