Vectra TV Online – czy jest taka, jak ją malują?

VOD i jej wszystkie możliwe odnogi trzymają teraz rękę na polskich internautach. Na rynku przybywa platform filmowych, serialowych i innych oferujących programy na życzenie. Na tym tle usadowiła się niedawno odświeżona Vectra TV Online. Czy jednak ta jest taka, jak ją namalowano podczas promocji?

Wcześniejsza usługa VOD od Vectry była nieco niszowa. Przede wszystkim dlatego, że ta była dostępna wyłącznie za pomocą dekoderów. Część materiałów była dostępna bez opłat w ramach zakupionych przez klientów pakietów i wersji premium. Z kolei reszta wymagała zapłaty. To jednak nie uległo zmianie w nowej wersji platformy. Vectra TV Online działa teraz na szerszym polu i dzięki temu rzuca wyzwanie największym polskim serwisom VOD.

Co ma Vectra TV Online, czego nie mają inne serwisy?

Tymczasem, usługa oferuje pełen wachlarz rozwiązań dla niemal każdego widza. W zależności od wykupionego pakietu klienci mogą oglądać albo programy na żywo, albo filmy i seriale. Jakość sygnału na żywo jest bardzo wysoka, bo aż do 8000 kbps. Co więcej, jeśli mowa już o maksymalnej ofercie dostępna jest tutaj gama ponad 130 kanałów bez dostępu do odbiornika telewizyjnego.

W międzyczasie warto też zaznaczyć, że nie trzeba bez przerwy ślęczeć przed ekranem, by być na bieżąco. Vectra TV Online ma do dyspozycji funkcję Catch-up obejmującą aż 44 kanały. Jednak wciąż platforma pracuje nad tym, by wprowadzić tu kolejne 21 kanałów.

To, co znajdziemy w katalogu Vectry to przede wszystkim wieloodcinkowe produkcje HBO. W efekcie oglądanie będzie wymagało pakietu w cenie 12,49 PLN/miesiąc – przez pierwsze 4 miesiące, później z kolei 24,99.  Dodatkowo VOD oferuje także alternatywy: Eleven Sports (odpowiednio 7,49 PLN/miesiąc, 14,99 PLN/miesiąc) i VODusie (5 PLN, 10 PLN).

vectra tv online

Biblioteka Vectra TV Online płynie!

W efekcie, biblioteka dostępna na platformie jest całkiem bogata. I to nie tylko dla nas, ale i dla dzieci. Z kolei sama prezentacja graficzna tytułów jest przejrzysta i atrakcyjna wizualnie – aż chce się kliknąć. A same produkcje dostępne są w jakości maksymalnej 1080p.

Po produkcjach na żywo można także zatopić się w pełnometrażowych materiałach. I tak, od teraz można wybierać spośród 13 tysięcy tytułów. Większość z nich to oczywiście produkcje filmowe – zarówno te najnowsze, jak i tradycyjne sprzed kilku lat.

Tutaj z kolei na pierwszy plan wchodzi wypożyczalnia – w zależności od danego filmu i jego popularności cena jest ustalana indywidualnie na okres 48h. Najczęściej spotykane opłaty to te za 9, 17,90 i 24,90 PLN. A ponieważ Vectra TV Online zna nas, widzów, wie, że jedni wolą produkcje z napisami – inni, ci bardziej wygodni – z lektorem.

Stąd na platformie otrzymujemy także możliwość wyboru – materiału z napisami lub lektorem. Po wykupieniu tytułu automatycznie rozpoczyna się jego projekcja i pozycja wędruje do “Aktywne wypożyczenia” i na pasek “Kontynuuj oglądanie”.

Jak wygląda Vectra TV Online?

Co ciekawe, sam wygląd i układ przywodzi na myśl… HBO GO! Jednak serwis kładzie bardziej nacisk na prezentację telewizji przez internet, czyli to, co najmocniej wyróżnia go spośród innych.

W efekcie całość rozwiązań zaimplementowanych do serwisu jest całkiem przyjazna. Z nowej wersji można korzystać na dwóch urządzeniach jednocześnie, jednak samo oglądanie wymaga połączenia z internetem. Na razie nie ma tutaj możliwości pobrania produkcji na dysk.

Więc pole do popisu wciąż  jeszcze można poszerzyć. Natomiast Vectra TV Online całkiem dobrze poradziła sobie wchodząc na rynek po raz kolejny. Bogaty katalog i możliwość oglądania produkcji w drodze, jakość wyświetlania, całkiem przystępne ceny i wygodny interfejs – to wszystko sprawia, że warto wypróbować usługę! Vectra TV Online, masz plusika!