TVN, Polsat i inne w jednym, darmowym VOD nowej generacji od TVP?

Dwa słowa: telewizja hybrydowa. Są nowe informacje na jej temat! W dostępnej usłudze HbbTV TVP miałoby oferować komercyjne kanały konkurencji: na przykład TVN czy polsat.

Co ciekawe, w ramach funkcjonalności miałaby pojawić się także funkcja catch up – cofanie programu nawet do 7 dni! 

W efekcie, pojawia się więc pytanie czy w ogóle istnieje możliwość, by kanały TVN i polsat oglądać za darmo?  No, jak mówią – Telewizja Polska jeszcze w tym roku chce uruchomić nową funkcję związaną właśnie z telewizją hybrydową. Według informacji z oficjalnego źródła – ma się pojawić także możliwość cofania programów o 7 dni. Oznacza to z kolei, że bez kłopotu będzie można nadrobić zaległości! Telewizja hybrydowa od publicznego nadawcy dostępna jest dla wszystkich odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej, którzy.. posiadają kompatybilny telewizor!

Czytaj też: DIZI – nowe VOD na polskim rynku! Robi się tłoczno…

TVN

TVN, Polsat i inne w jednym, darmowym VOD nowej generacji od TVP?

W efekcie, można będzie tutaj obejrzeć zarówno treści na żądanie, jak i kanały wyłącznie online – na przykład TVP Kultura 2 i TVP Historia 2. Wkrótce ta przestrzeń uzupełni się o znaną funkcję catch up właśnie. 

Co ciekawe, ostatecznie w ofercie darmowej platformy hybrydowej VOD mają być dostępne zarówno wszystkie kanały z portfolio TVP, jak i stacje konkurencyjne, na przykład TVN czy polsat. 

Nowa odsłona VOD ma wystartować w 2022 roku, a trafi tam najpewniej kanał TVP 4K. Na rynku pojawi się także zapowiadany wcześniej dekoder hybrydowy. Usługa będzie w pełni darmowa i zamierza rywalizować z płatnymi sieciami.

W efekcie, Telewizja Polska stworzyła portal, na którym przekaże wszelkie niezbędne informacje dotyczące naziemnej telewizji cyfrowej oraz przejścia na standard nadawania DVB-T2. Jest tam także wiele informacji na temat telewizji hybrydowej. 

Czytaj też: Nowy serwis VOD – tym razem od Opery!