TVN i Polsat z jedną platformą VOD!

Nastał czas, w którym TVN i Polsat łączą siły, a sympatycy zarówno jednego, jak i drugiego będą mogli do woli wybierać w produkcjach VOD!

Od pewnego czasu na rynku VOD robi się całkiem ciasno. Co więcej, trudno nadążyć nad nowymi zmianami i serwisami, które wchodzą na scenę, które wcale nie czują się przytłoczone dotychczasowymi platformami. Kolejny projekt powstaje więc z ramienia TVN Discovery i Cyfrowego Polsatu!

Obie telewizje złożyły już wniosek do Komisji Europejskiej z prośbą o zgodę na realizację nowej platformy VOD. Ta ma być przede wszystkim projektem o wymiarze europejskim. A co za tym idzie – skorzystamy z niego nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach członkowskich Unii. W ofercie mogą znaleźć się też rodzime produkcje filmowe i serialowe oraz transmisje sportowe od obu dostawców.

tvn polsat vod

TVN i Polsat jako VOD to wcale nie nowość…

Przede wszystkim dlatego, że już od jesieni zeszłego roku roznoszą się plotki o uruchomieniu takiego serwisu. Zgodnie z tym, co donoszą Wirtualne Media właśnie w październiku 2019 roku obaj nadawcy podpisali umowę w tej sprawie. Serwis z kolei miał zostać uruchomiony po zgodzie regulatora na utworzenie wspólnej firmy. Jednak, ponieważ dokumenty udało się złożyć później, niż zakładano – uruchomienie VOD od telewizji TVN i Polsat nieco się przeciąga.

I, jak na razie, wciąż nie wiadomo, kiedy platforma miałaby wypuścić pierwsze transmisje. Jedyne, co na ten moment jest pewne to to, że będzie całkowicie niezależna finansowo. 

TVN i Polsat wciąż będą działały same sobie!

Tymczasem, uspokajamy także użytkowników korzystających  Playera i Ipli – autorskich serwisów telewizji TVN i Polsatu. Te wciąż mają funkcjonować, jednak ich ostateczny kształt ma zostać jeszcze sprecyzowany.

W efekcie polski rynek VOD przybiera na wadze i to całkiem szybko. Co więcej, wygląda na to, że wciąż jest atrakcyjny dla nadawców. Jeszcze niedawno było to nie tak jasne, tuż po tym, gdy okazało się, że podmioty tego typu na terenie kraju będą zmuszone odprowadzać podatek w wysokości 1,5 %.