Televio wchodzi do Polski – jak się ma nowe VOD?

Telewizja internetowa Televio debiutuje na polskim rynku. Co ciekawe, działa na większości urządzeń, nie wymaga podpisywania umowy i udostępnia prawie 100 kanałów! Dodatkowo – wszystko to można mieć przez pierwszy miesiąc za… zaledwie 1 PLN!

Televio to polski odpowiednik telewizji internetowej SledovaniTV. Usługa istnieje od 2012 roku i z przyjęła się również na rynku słowackim, gdzie funkcjonuje pod nazwą SledovanieTV.

Czytaj też: Video Pass: dwa miesiące darmowego transferu danych!

Z kolei samo Televio to telewizja internetowa, która pochodzi od znanego już modelu telewizji satelitarnej i kablowej. Różni się przede wszystkim korzystaniem z usługi, które nie wiąże się z… wierceniem ścian! Do oglądania wystarczy wyłącznie połączenie z Internetem i wybrane urządzenie! Platforma, co ważne, działa także przy niskim przepływie danych, oferując  w międzyczasie płynną transmisję przy wolnym połączeniu internetowym i jakość obrazu 4K.

Tymczasem, przed rozpoczęciem korzystania z platformy konieczna jest… rejestracja! No i, oczywiście, wybór jednego z trzech pakietów podstawowych. Pierwszy – BASIC – 9,90 pln miesiecznie, FAMILY – 29,90 i PREMIUM – 39,90 miesięcznie. Odbiorca z kolei ma możliwość dokonania wyboru według indywidualnych potrzeb, a także… rezygnacji w każdym momencie!

Przed rozpoczęciem korzystania z platformy konieczna jest rejestracja i wybór jednego z trzech podstawowych pakietów: BASIC (9,90 zł miesięcznie) FAMILY (29,90 zł miesięcznie) lub PREMIUM (39,90 zł miesięcznie). Odbiorca ma możliwość dokonania wyboru według indywidualnych potrzeb, a także rezygnacji w każdym momencie. Nowi użytkownicy mogą wypróbować pakiet FAMILY za 1 zł przez pierwszy miesiąc i zyskać dostęp do ponad 80 kanałów i 50 godzin własnych nagrań. Wśród kanałów można odnaleźć TVP, Polsat, FilmBox Premium HD, FOX HD, Disney Channel HD i wiele innych. Dodatkowo oferta programowa jest stale rozbudowywana.

Televio kanały

Televio wchodzi do Polski – jak się ma nowe VOD?

Platforma obsługuje większość urządzeń typu Smart TV, w tym takich firm, jak TCL, Thomson, Sony czy Philips. Do listy dołączyć ma niedługo Samsung i LG. Platforma obsługuje również dekodery telewizyjne Apple TV z systemem operacyjnym tvOS 10 lub nowszym oraz urządzeń Google TV, Xiaomi Mi Box, Razer, Forge TV i wszystkich pozostałych z certyfikacją Android TV. 

Aplikacje mobilne Televio pozwalają korzystać z usługi na telefonach i tabletach z systemem iOS oraz Android, dzięki czemu staje się ona dostępna w każdym miejscu w Polsce i Unii Europejskiej, zarówno w domu, jak i w podróży. Użytkownicy mogą również używać przeglądarki w komputerze lub laptopie. Na wszystkich urządzeniach Televio oferuje intuicyjny przewodnik po programach (EPG), który ułatwia przeglądanie ramówki i szybkie przechodzenie do wybranych audycji.

Televio home screen

Ludzie nie chcą poświęcać czasu na to, aby mieć dostęp do telewizji. Nie chcą wiercić ścian i podpisywać skomplikowanych umów. Nie chcą też, aby mówiono im, co mają oglądać i gdzie mają oglądać. Chcą sami o tym decydować. Stworzyliśmy usługę, która nie tylko spełnia te oczekiwania, ale daje odbiorcom kontrolę nad tym, w jaki sposób oglądają telewizję. Mogą przewijać, zatrzymywać, a nawet nagrywać ulubione programy. Wierzę, że tak właśnie powinna wyglądać współczesna telewizja.

Michal Jura, Prezes Zarządu w firmie Horyzont Media S.A. i Dyrektor ds. Sprzedaży w SledovaniTV

Co ciekawe i warte dodania: na ten moment w usłudze Televio można znaleźć wyłącznie jeden kanał w jakości 4K: NASA 4K. W planach mamy jednak dodawanie kolejnych kanałów w tej jakości – ciężko nam jednak wskazać kiedy dokładnie kolejne kanały się pojawią. 

Czytaj też: TVN, Polsat i inne w jednym, darmowym VOD nowej generacji od TVP?