SkyShowTime nowym VOD na rynku!

Każdy taki news jest niespodzianką, bo wciąż wierzymy, że rynek VOD jest już zbyt ciasny na kolejną usługę tego typu. Tymczasem, właśnie zapowiada się kolejna premiera – SkyShowtime, także w Polsce.

W międzyczasie, gdy wciąż odliczamy do pełnego startu innych platform, pokroju Disney+ czy HBO Max, zapowiedź Comcastu i ViacomCBS sprawia, że do najbardziej wyczekiwanych wydarzeń na rynku VOD dopisujemy premierę SkyShowtime. Co ciekawe, nowa platforma nie jest pomysłem, który dopiero będzie budowany, bo fundamenty już przecież są!

W skład porozumienia wchodzą NBCUniversal, Sky i ViacomCBS, SHOWTIME, Nickelodeon, Paramount Pictures, Paramount+ Originals, Sku Studios, Universal Pictures i Peacock. Na liście, dodatkowo, znajdują się dwa serwisy VOD, które nie dotarły jeszcze do Europy, a tym bardziej do Polski. Mowa o Paramount+ i Peacock.

Czytaj też: CDA uruchamia telewizję! Zobacz cennik usługi CDA TV

SkyShowtime

SkyShowtime – nowe VOD na polskim rynku!

Tymczasem, na ten moment mowa o jest o aż 10 tysiącach godzin rozrywki. Jeśli z kolei chodzi o gatunki i rodzaje.. Komunikat prasowy wspomina o różnych treściach. Filmy obyczajowe, programy dla dzieci i rodzin, najważniejsze filmowe franczyzy, premierowe filmu czy lokalne programy, produkcje dokumentalne i te oparte na faktach. W przypadku terminu z kolei – rozchodzi się o 2022 rok. Jednak przed serwisem jeszcze długa droga, ponieważ… jest przed etapem uzyskania zgody organów regulacyjnych. Nie ma więc możliwości podania konkretnej daty.

Uruchomienie SkyShowtime daje nam wyjątkową możliwość wykorzystania naszej globalnej bazy treści i stworzenia atrakcyjnej oferty streamingowej – szybko i na dużą skalę – dzięki przemyślanej strategicznej inwestycji rozłożonej na etapy.W  połączeniu z ostatnio ogłoszonym partnerstwem Paramount+ i Sky w Wielkiej Brytanii, we Włoszech oraz Niemczech, SkyShowtime jest wielką szansą na przyspieszenie naszej ekspansji na rynku oraz zapewnienie pozycji lidera wśród dostawców SVOD w Europie.

Raffaele Annecchino, prezes i dyrektor generalny ViacomCBS Networks International.

Czytaj też: Rusza Polsat Box Go. Sprawdź ceny!