Platforma Netflix szybuje w mobilu!

platforma netflix

O tym, że platforma Netflix ma się nieźle – z pewnością wiecie. Jednak w sierpniu okazało się, że ten miesiąc zgromadził zdecydowanie najwięcej odwiedzających i odsłon. Jego aplikacja z kolei zanotowała ponad dwa razy więcej użytkowników niż inne miesiące łącznie. Co więcej – osiągnął także największe wzrosty rok do roku, jeśli chodzi o całą branżę. W międzyczasie zmalały wyniki vod.pl, TVP VOD czy aplikacji HBO GO.

Tymczasem, według wyników Gemiusa pracowanych przez wirtualnemedia.pl – zeszły miesiąc w połączeniu z platformą Netflix to… 5,08 mln polskich internautów. To z kolei przełożyło się na ponad 18% zasięgu. W serwisie wykonano ponad 73 mln odsłon. Na drugim miejscu uplasowało się vod od WP.pl, która zanotowała 2,8 mln użytkowników.  

platforma netflix
źródło: wirtualnemedia.pl

Platforma Netflix na platformie!

Amerykański serwis, co prawda, nie podaje ile ma subskrybentów w Polsce. Według szacunków Comapritech na koniec marca było nas 880 tys. W międzyczasie przeglądnięto się także CDA, które na koniec czerwca osiągnęło 280 tys. użytkowników na CDA Premium, wobec 300 tys. w połowie maja. Dalej w zestawieniu wzięto pod uwagę także vod pięciu nadawców telewizyjnych, którzy w lecie przerywają ramówki. I tak, w efekcie TVP VOD miało 1,96 mln użytkowników i ponad 23 mln odsłon. Player z kolei zanotował 1,83 mln użytkowników i nieco więcej odsłon, bo ponad 26 mln.

Co ciekawe w rankingu pojawił się także, być może nieznany Wam, Rakuten.tv. Ten zanotował 561 tys. polskich użytkowników i o 20 tys. więcej odsłon. Wciąż jednak to platforma Netflix jest liderem wzrostów w branży. Liczba samych użytkowników podskoczyła o 2,16 mln – czyli aż 74,3%! Z kolei sama liczba odsłon podrosła o ponad 86%. Wśród innych serwisów takie przyrosty są na poziomie 42% (najwięcej – odsłony vod od WP.pl).

Jak widać, ufamy Netflixowi najbardziej! Co ciekawe, nas osobiście dziwi fakt, że HBO nie goni go aż tak mocno, jak tego się spodziewaliśmy. Natomiast – wszystko przed nami, koronawirus przecież jeszcze nas nie opuścił…