Platforma Netflix rośnie w siłę!

Koniec kwartału tego roku zamyka się hasłem “Platforma Netflix coraz silniejsza”. Ta zamknęła pierwszy okres roku 879 tys. płacących użytkowników. Co więcej, jeśli tendencja się utrzyma, drugi kwartał może dobić nawet do ponad 997 tys!

Pierwszy kwartał o rekordowych wynikach, zarówno w kwestii wzrostu subskrybentów, jak i przychodów może być efektem koronawirusa. A ponieważ to prawdopodobnie na nim teraz korzysta platforma Netflix pojawia się pytanie czy, za jakiś czas, w efekcie wstrzymania prac produkcyjnych, odsunięte premiery nieco odsuną Netflixa od zarobków.

Jednak, na razie, według analiz Comparitech – chyba nie ma się o co martwić. Przede wszystkim dlatego, że te nie dotyczą tylko tego roku, a dwóch wiosen wstecz. 

platforma netflix

Początek 2018 roku to platforma Netflix z globalnym wynikiem 118,9 mln użytkowników. Z tego z kolei ponad połowa to ci pochodzący z USA i Kanady. Jednak rok później okazał się nieco łaskawszy, ponieważ zanotował blisko 149 mln subskrybentów. Co więcej, udział Ameryki Północnej spadł tutaj do 45%. I tak, w efekcie, sami analitycy zaznaczają, że wpływy regionu Ameryki stopniowo tracą dynamikę i siłę. 

Ta z kolei przeniosła się na teren EMEA. Tutaj właśnie platforma Netflix generuje przychody nieco szybciej. Początek 2018 roku to 886,6 mln USD, ale już cały kwartał to… 1,72 mld USD! Tymczasem analitycy podjęli się także rozłożenia na czynniki pierwsze dynamiczny wzrost przychodów. Dlatego też ten największy, prawdopodobnie, nastąpił w regionie Azji i Pacyfiku. Tutaj wpływ zwiększył się o 15,6% przy wzroście subskrybentów o 22%.

Platforma Netflix to nie tylko filmy, ale i pełen pakiet liczb i procentów!

Mimo że platforma Netflix nie podaje w strategii liczby użytkowników na lokalnych rynkach – Comparitech oszacował, kto i gdzie. I tak, największa liczba użytkowników platformy to oczywiście Stany Zjednoczone – ponad 63 mln. Na podium znalazła się także Brazylia )16,4 mln) i Wielka Brytania (blisko 15 mln).  Podobna kolejność tyczy się także listy przychodów. 

W międzyczasie także Polska znalazła się w portfolio Netflixa. Według analiz zeszły rok przyniósł platformie VOD 775 tys Polaków. Z kolei ten rok to już blisko 880 tys!

Co więcej, według analiz kolejny kwartał może zamknąć się w okolicach 997 tys, a sam wpływ przychodów – 31 mln USD. W efekcie globalna liczba użytkowników w połowie tego roku ma wynieść 200 mln! A to już całkiem pokaźna sumka!