Platforma Disney+ wejdzie do Polski dopiero w połowie 2022 roku!

Platforma Disney+ zadebiutuje w Europie Wschodniej, w tym w Polsce, latem 2022. Tak przynajmniej ogłasza oficjalnie Bob Chapek – szef koncernu Disney. 

W efekcie, po miesiącach spekulacji na temat startu platformy Disney+ w Polsce, koncern podał oficjalną datę. Dotychczas mówiło się, że do debiutu serwisu streamingowego w kraju nad Wisłą dojdzie niebawem, bo nawet w 2021 roku. Jednak, teraz, jak się okazuje – nic z tych rzeczy.

Czytaj też: SkyShowTime nowym VOD na rynku!

Platforma Disney+ w Polsce: start w 2022 roku 

Tymczasem, jak powiedział na konferencji sam szef Disney – start platformy w naszym regionie planuje się dopiero na lato 2022 roku. Chapek wjaśnił, czym spowodowane jest ów przesunięcie debiutu.

Przesunęliśmy datę premiery z końca 2021 r. na lato 2022 r., głównie po to, aby umożliwić rozszerzenie zasięgu, który obejmie część Bliskiego Wschodu i Afryki Południowej.

prezes Disney.

Tymczasem, zasięg, jaki oferuje platforma Disney+ zostanie pod koniec października tego roku rozszerzony na całą Japonię. Z kolei w połowie listopada pojawi się na dodatkowych rynkach, na przykład w Korei, Tajwanie czy Hong Kongu. 

– Z przyjemnością potwierdzamy, że Disney+ zadebiutuje w Polsce latem 2022 roku. Doceniamy cierpliwość fanów oczekujących wejścia Disney+ i dokładamy wszelkich starań aby wprowadzić do krajów Europy Środkowej i Wschodniej najwyższej jakości serwis.

czytamy w komunikacie przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl. 

Czytaj też: CDA uruchamia telewizję! Zobacz cennik usługi CDA TV

Platforma Disney+ ma już 116 mln subskrybentów 

W sprawozdaniu Disneya za miniony kwartał finansowy podano, że 3 lipca br. Disney+ miał 116 mln subskrybentów, wobec 57,5 mln pod koniec czerwca ub.r. i 103,6 mln na początku kwietnia br. 

Co ciekawe, obecnie Disney+ jest dostępny m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Puerto Rico, Belgii, Danii, Finlandii, Islandii, Luksemburgu, Norwegii, Szwecji, Portugalii, Austrii, Francji, Hiszpanii, Indiach, Indonezji, Irlandii, Japonii, Monako, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Włoszech. 

Jeśli mowa o samej ofercie – od startu w serwisie dostępnych jest 7,5 tys. odcinków seriali i programów oraz 500 filmów. 

W międzyczasie, trwają także prace nad seriami Star Originals – „High School Drama Love”, „Victor”. 

Tymczasem,  USA od 26 marca 2021 roku miesięczny dostęp do Disney+ kosztuje 7,99 dolarów. Z kolei roczny 79,99 13,99 dolarów miesięcznie trzeba zapłacić za pakiet zawierający platformy Disney+, Hulu (w wersji z reklamami) i ESPN+. Pakiet z Disney+, ESPN+ i Hulu bez reklam to koszt 18,99 dolarów miesięcznie. W Kanadzie dostęp do serwisu kosztuje 11,99 dolarów za miesiąc i 119,99 dolarów za rok. Podczas gdy w Wielkiej Brytanii 7,99 funtów za miesiąc i 79,90 funtów za rok.