Planeta OFF Cinema 2020 do obejrzenia online!

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Off Cinema, czyli poznańskie święto dokumentu, to już 24. odsłona! To równocześnie pierwszy raz w obiegu ogólnoplanetarnym! I to także online!

Konkursowe filmy można obejrzeć nawet już po seansach w salach kinowych poznańskiego Centrum Kultury ZAMEK. Mowa o aż 30 filmach, które wybrano spośród setek zgłoszeń. I to właśnie w serwisie streamingowym Bilety24.pl

Co ważniejsze, mimo obecnych ograniczeń i tego, co dzieje się w kwestii koronawirusa – zamkowe sale stanowiły synonim tego, co widzimy na ekranie – filmów z Australii, Białorusi, Chin, Francji, Hiszpanii czy Niemiec i Danii oraz Polski.

planeta off
oficjalny plakat Planeta Off 2020.

Jurorzy obradowali, łącząc się oczywiście wirtualnie, między Izraelem, Chile, Wielką Brytanią i Polską. Ci właśnie mieli za zadanie przede wszystkim przyznać Złote, Srebrne i Brązowe Zamki.

Cały festiwal Off zaproponował szereg postojów. Sam dyrektor wydarzenia mówił:

Prawdziwy kosmos ludzkich doświadczeń ujętych w ramy niezapomnianych opowieści filmowych. Każdy blok tytułów – a jest ich aż dwanaście – w programie konkursowym to osobna galaktyka opatrzona własną nazwą, a zarazem podpowiedzią.

Wśród prezentacji zobaczymy przede wszystkim filmy takie jak Więzi, Peryferie, Perspektywy, Ojcostwo, Rodzinne powiązania, Resocjalizacja czy Mijają lata i Drugie oblicze.

Czytaj też: Netflix, a pandemia – czy skończą się oryginalne produkcje?

Planeta Off wcale się nie zamyka!

Jednak, obok tej wyjątkowej plejady filmów, które już nie powtórzą się w takim zestawieniu znaleźliśmy także niezapomniane dzieła. Na przykład Zamki  2019 roku oraz dorobek Studia Munka. Tutaj z kolei na pierwszy plan weszły filmy dokumentalne – i to jeszcze ciepłe, świeże – przedpremierowe.

A ponieważ, być może, z racji koronawirusa Netflix przejrzeliście już od deski do deski… Warto nadrobić teraz to, co podziało się w Off’ie na Bilety24.pl.

Czytaj też: Apple TV+ trzy miesiące za darmo?