Nowy serwis VOD – tym razem od Opery!

Wciąż w kraju nad Wisłą liderem branży VOD pozostaje Netflix. W ścisłej czołówce jest także HBO GO. Później już jest nieco gorzej. Wciąż czekamy na Disney+, a Apple TV+ nie przekonuje ofertą… Teraz z kolei pojawi się nowy serwis VOD – od Opery!

W ostatnim czasie w kraju już zadebiutował Viaplay, który cieszy się całkiem sporą, a przede wszystkim rosnącą popularnością. W planach ma nakręcenie już trzech kolejnych seriali. Kilka tygodni temu SHowmax jasno dał nam do zrozumienia, że także uruchomi nowy serwis. Teraz spływa do nas z kolei następna informacja – do polski wchodzi nowy serwis VOD od Opery – Loomi.

Czytaj też: Platforma Disney+ wejdzie do Polski dopiero w połowie 2022 roku!

VOD od Opery

Nowy serwis VOD – tym razem od Opery! Przed Państwem… Loomi!

Co ciekawe, Loomi to serwis stworzony przez norweskiego właściciela przeglądarki Opera. Polska ma być więc pierwszym krajem, gdzie pojawi się usługa.

Loomi – tak brzmi najnowsza nazwa platformy od Opery. Już teraz otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając serwis na rynek, Opera postanawia zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo.

Jako firma od dawna mamy silną pozycję na polskim rynku. To we Wrocławiu i Warszawie powstaje wiele z naszych przeglądarek. Dziś z wielką przyjemnością ogłaszamy, że wkrótce uruchomimy nowy innowacyjny serwis VOD.

Krystian Kolondra, Wiceprezes Opera.

Czytaj też: VOD: HBO MAX na ostatniej prostej w drodze do Polski