Nowe VOD na polskim rynku!? O czym niedługo będzie głośno? Sprawdź!

Nowe VOD w Polsce? Czy to aby nie za dużo? Powstały teraz z połączenia CBS i Viacom konglomerat całkiem dobrze radzi sobie na rynku VOD. Co więcej, ten nie zamierza zwracać uwagi nawet na największych graczy. 

Dodatkowo, zadeklarowano już premierę nowego filmu każdego tygodnia tuż po tym, gdy liczba użytkowników wzrosła do 36 mln.

Co do konkurencji, mowa przede wszystkim  o Netflixie, Disney+, HBO MAX/GO czy Prime Video. W tym kontekście z kolei liczba 3 mln może wydawać się nieznaczna, jednak Paramount+, o którym mowa, jest niezwykle świeże i trafiła na stosunkowo niewielką liczbę rynków. Głównym, oczywiście, pozostają Stany Zjednoczone. Z kolei o zapleczu treści usługi stanowią racy jak CBS, Showtime, MTV, BET, Comedy Central czy Paramount Pictures. Wcześniej z kolei usluga działała pod nazwą CBS All Access. W międzyczasie stworzyła kilka seriali, które dotarły do Polski, na przykład nową wersję Strefy mroku czy nowe seriale. 

Tymczasem, nic nie wskazuje na to, by najbliższe miesiące miały przynieść ekspansję na rynki europejskie, w tym do Polski.

Czytaj też: Gigant VOD – Netflix – wejdzie w branżę gier?

Paramount+ chega à plataforma da Roku | Roku nowe vod

Paramount+, a nowe VOD w Polsce

Jak się okazuje to nieco inna strategia, niż plany wdrożenia Disney+. Wejścia tego, jak i HBO MAX spodziewamy się jeszcze jesienią tego roku.

Co ciekawe, w przyszłym roku nowe VOD – Paramount+ – obiecuje premierę co najmniej jednego nowego filmu tygodniowo.

A gdyby plany się ziściły  i na rynku polskim pojawił się kolejny duży gracz – wówczas można by powiedzieć, że Polska ma już przesyt podobnych rozwiązań. W efekcie walka o widza stałaby się zdecydowanie bardziej zacięta.

Plany, jak na razie, prezentują się całkiem ciekawie, przede wszystkim jeśli chodzi o branżę filmowa. Przecież kina wracają do działalności już niebawem i to nie tylko w Polsce. Jednocześnie z kolei padło już wiele deklaracji rozbudowy ofert filmowych w serwisach VOD. Więc o tym, co się wydarzy, dowiemy się niestety dopiero za jakiś czas, gdy już wszystko wróci do normy…

Czytaj też: HBO MAX z reklamami. Sprawdź cennik!