MOJEeKINO, gdy masz obawy przed tradycyjną kulturą

O tym, że tradycyjna rozrywka kinowa została chwilowo zmieciona z rynku przez koronawirusa – wiecie. Ten czas wnet dobiegnie końca, a kina otworzą się na widzów. Jednak tutaj obowiązywać będą narzucone restrykcje. W międzyczasie, jako że niejeden nie ma wciąż na tyle odwagi, by stawić czoła COVIDowi w przestrzeni publicznej… Na scenę wchodzi MOJEeKINO!

To największe wirtualne kino dostępne już w polskich domach. Co więcej, projekt ruszył pod patronatem firmy Insys Video Technologies na zlecenie Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

Alternatywa dla tradycji – MOJEeKINO

Tymczasem, nowa platforma, spróbuje dać nam te emocje, które tradycyjne kino. To drugie jednak ma nieco większe możliwości niż platforma VOD. Ta z kolei ma łączyć wirtualnie ponad 47 kin z Polski. W międzyczasie widzowie sami wybierają, które kino mają ochotę wesprzeć. W efekcie, wykupują dostęp do filmu online z dostępnego repertuaru. 

Bardzo ważne było dla nas, aby w czasie epidemii koronawirusa fani kin arthousowych mieli nadal dostęp do kultury. Wychodząc naprzeciw potrzebom wspólnego doświadczania i przeżywania wysokiej kultury postanowiliśmy stworzyć projekt MOJEeKINO.pl.

Marlena Gabryszewska, prezeska Stowarzyszenia Kin Studyjnych.
mojeekino

Kino pełne technologii

Tymczasem, projekt MOJEeKINO jest oparty przede wszystkim o najnowszą wersję platformy InsysVOD. Rozwiązanie stanowi też kompleksową i elastyczną alternatywą skierowana głównie do firm i organizacji posiadających bibliotekę treści video. Przede wszystkim tych, którzy wyrażają chęci na udostępnienie ich w sieci. 

A ponieważ platforma charakteryzuje się całkiem przyjaznym interfejsem dla użytkownika – InsysVOD wydaje się najbardziej adekwatny. Przede wszystkim dlatego, że cechuje się na przykład unikalnym mechanizmem rekomendacji i promocji treści dzięki dedykowanym listom i banerom.

Wykorzystując nasze rozwiązanie InsysVOD w pełni dopasowaliśmy się do unikalnych wymagań Klienta. Największym wyzwaniem był czas wdrożenia, który wyniósł nieco ponad 2 tygodnie. Cieszymy się, że mogliśmy zrealizować tak ciekawy projekt, i że dzięki platformie polscy widzowie będą mogli wspierać lokalne kina studyjne.

Ernest Kołaczyński, Area Sales Manager w Insys Video Technologies.