Liczba subskrybentów SVOD znacząco wzrośnie – i to do 2026 roku!

Zdaniem ekspertów prognoza Digital TV Research – liczba subskrybentów SVOD w Polsce stanowi… wzrost o 6 mln do 2026 roku! Co więcej, jest to jak najbardziej realna opcja. 

Pandemia przyspieszyła zmiany, jednak liczba ta będzie rosła, najpewniej, niezależnie od sytuacji covidowej.

Tymczasem, jak wynika z raportu brytyjskiej firmy badawczej Digital TV Research, w Polsce do 2026 roku właśnie, rynek SVOD ma wzrosnąć o 6 mln subskrybentów. W Rosji z kolei ta liczba zwiększyć się ma o 10 mln, a w całej Europie wschodniej – o 40 mln.

Czytaj też: LG Channels – prawie 2000 kanałów za darmo!?

 liczba subskrybentów SVOD

Liczba subskrybentów SVOD

W międzyczasie, docierają do nas także wieści, że sam Netflix do 2026 roku ma mieć prawie 12,3 mln subskrybentów. Na koniec marca, na świecie serwis liczył sobie 207,64 mln płacących użytkowników.

Jeśli chodzi o unikalne gospodarstwa, jest to możliwe, ale będzie to wyzwanie. W Polsce jest około 13,5 miliona gospodarstw domowych, jeśli subskrypcje ma mieć połowa, to bardzo ambitne założenie. Ale jeśli zsumujemy nieunikalnych abonentów.

Michał Kozicki, były prezes HBO Polska. 

Tymczasem, podobnie także uważa sam dyrektor zarządzający Player.pl Maciej Gozdowski…

 Przed nami pięć lat. Obserwując tymczasową dynamikę wzrostu największych graczy na tym rynku – w tym Playera – ta liczba jest bardzo realna. Patrzę na to także przez pryzmat liczby gospodarstw domowych. Skoro 60-70 procent będzie miało dostęp do jakiegokolwiek VOD, a niektórzy będą mieli po dwie czy trzy subskrypcje, to wydaje mi się to bardzo prawdopodobne.

– mówi Gozdowski.

Demografia ważniejsza od pandemii Czy znoszenie obostrzeń związanych z pandemią może spowolnić zwiększanie liczby użytkowników SVOD? – Ten wzrost już zwalnia, bo ci, którzy mieli przekonać się do tej usługi, już się przekonali, w lockdownie jesteśmy ponad rok.

Kozicki.