LG Channels – prawie 2000 kanałów za darmo!?

LG Channels to usługa koreańskiego producenta. Co ciekawe, ta pozwala oglądać za darmo na swoim telewizorze kanały telewizji i materiały VoD! Dotychczas aplikacja była dostępna tylko w 14 krajach. Tymczasem, dopiero teraz ogłoszono poszerzenie jej zasięgu! Czy w planach jest także Polska? Sprawdźcie!

Jak się okazuje, koncepcja koreańskiego producenta jest niezwykle ciekawa. LG Channels rzeczywiście umożliwi oglądanie niewiarygodnej ilości treści pochodzących z telewizyjnych kanałów z całego świata! I to zupełnie za darmo! Usługa działa jednak wyłącznie z systemem multimedialnym webOS.

Dotychczas rozwiązanie jest dostępne dla 14 krajów, w tym Kanady, USA, Brazylii, Włoszech, Hiszpanii i Francji. Teraz jednak zasięg ma się poszerzyć. W efekcie, do końca 2021 pojawi się w kolejnych 11 państwach. Na razie jednak nie wiemy, czy Polska jest w tym zestawieniu. Pewne jest jedynie, że dostęp uzyskają Skandynawowie.

Czytaj też: Podatek od VOD – minął rok, a wpływy powyżej oczekiwań!

LG Channels – What You Need to Know

Tymczasem, usługa daje już dostęp do 1600 indywidualnych treści w postaci kanałów z całego świata, a dodatkowo filmów, seriali czy programów. Co ciekawe, samych stacji telewizyjnych jest niemal 200. LG w międzyczasie także pozyskuje kolejne licencje i zapowiada, że niebawem liczba materiałów w katalogu wzrośnie do 1900. 

Z LG Channels będzie też mogło korzystać więcej osób posiadających telewizory LG. Do tej pory usługa współpracowała z webOS w wersji 5.0 lub nowszej, niebawem zaś wsparcie poszerzone zostanie także o starsze: od 3.0 do 4.5. W Polsce z kolei LG Channels z pewnością spotkałoby się ze sporym entuzjazmem ze strony użytkowników modeli od LG.

Czytaj też: Będzie czy nie będzie? Disney+ w Polsce – czy to się uda?