Kto jest najpopularniejszym serwisem VOD w Polsce? Netflix!

Lipiec okazał się łaskawy dla platformy Netflix, jako najpopularniejszego serwisu VOD w Polsce! Po drugim kwartale roku serwis informował, że na świecie łącznie korzysta z jego usług blisko 193 mln osób. W efekcie jest największym i najpopularniejszym VOD na świecie. 

Pozycja ta jednak wzrosła jeszcze bardziej dzięki pandemii. Teraz właśnie ludzie, nie mogąc wychodzić z domu, z nadzieją oglądali i wertowali seriale Netflixa. 

Dlatego też w pierwszym kwartale przybyło mu rekordowe 16 mln użytkowników. W drugim nieco mniej, bo 10, a w trzecim, zgodnie z tym, co przewidziano, będzie to niecałe… 3 mln.

Netflix jako VOD już porzucony?

Tymczasem, gdy dostąpiliśmy już tego zaszczytu i możemy jednak wyjść – zaczynamy szukać coraz to innych rozrywek. Netflix jako platforma VOD odchodzi nieco na dalszy plan. Wskazują na to na przykład wskaźniki oglądalności GEMIUS/PBI z Polski. W lipcu odwiedziło streaming blisko 5 mln realnych użytkowników. Czyli nieco więcej niż miesiąc wcześniej. Jednak w porównaniu z kwietniem i majem (ok. 5,6 mln) liczba ta nie robi wrażenia…

netflix vod

Netflix nie jest sam

Na szczęście, albo nieszczęście – Netflix nie jest sam, jako ten odchodzący na dalszy plan serwis VOD. 

Za nim w rankingu popularności VOD znajdują się platformy z użytkownikami powyżej 3 mln. Pandemia więc nieco napompowała zainteresowanie VOD. Właściciele  z kolei chyba nieco za wcześnie zaczęli się cieszyć i świętować… To jednak można było przewidzieć.

Niespodzianką jest fakt, że w pierwszej trójce najpopularniejszych serwisów VOD obok Netflix znalazł się także Canal+. Ten wystartował przecież dopiero w maju, a już zaskarbił sobie ponad 2,6 mln użytkowników!

Jak wygląda ranking najpopularniejszych serwisów VOD w Polsce?

  1. Netflix (4,9 mln)
  2. wp.pl – serwisy VOD (2,8 mln)
  3. CANAL+ (2,6 mln)
  4. VOD.pl (2,5 mln)
  5. CDA.pl (2,1 mln)
  6. TVP.VOD (1,9 mln)
  7. (1,8 mln)
  8. HBO GO (1,3 mln)
  9. Ipla (950 tys.)
  10. nc+ GO (380 tys.)