Katolicki Netflix – VatiVision – to już prawie fakt!

Katolicki Netflix to najnowsza platforma VOD! VatiVision publikuje przede wszystkim dokumenty o papieżach, filmy familijne i biografie świętych. Co ciekawe, Netflix dla pobożnych ma być także dla Polaka!

Na początku tego miesiąca wystartował VatiVision, czyli potocznie zwany katolickim Netflixem serwis VOD. W bibliotece znajdują się przede wszystkim treści związane z tematyką katolicką, na przykład dokumenty o sanktuariach, biografie czy nawet kino familijne. Co więcej, władze Watykanu zaopiniowały inicjatywę i zapewniły, że nie mają zamiary ingerować w same treści.

vativision

Patrzymy z przychylnością na tę inicjatywę katolików, chrześcijan i ekspertów audio-wideo, do których należy obowiązek decyzji, co wybrać, a czego nie wybrać do zaoferowania, co robi każdy wydawca.

Paolo Ruffini, przewodniczący watykańskiej dykasterii do spraw komunikowania.

Tymczasem, inicjatorzy projektu zaznaczają, że ten ma być tworzony przez osoby świeckie, a równocześnie promować chrześcijańskie treści.

Celem jest szerzenie kultury, sztuki i wiary poprzez filmy, seriale, dokumenty inspirowane przesłaniem chrześcijańskim.

Luca Tomassini, szef VatiVision.

VatiVision, postawił krzyżyk na Polsce?

Nic z tych rzeczy, bowiem pierwszą produkcją, którą mogliśmy obejrzeć przez VatiVision był dokument o miejscu kultu i celu pielgrzymek katolików z całego świata – Lourdes. I, mimo że na razie platforma działa we Włoszech, już niebawem trafi także na polskie ekrany.

Jednak nie tylko, ponieważ także mieszkańcy Stanów, Meksyku, Argentyny czy Hiszpanii będą mieli do niej dostęp. Za projekt odpowiada współpracująca ze Stolicą Apostolską spółka Officina de la Comunicazione i Vitrya. 

Vati to nie pierwszy w Polsce serwis dla chrześcijan

W międzyczasie jednak wystartował także projekt dominikanie.pl. W ramach tej inicjatywy z kolei zakonnicy uruchomili oficjalny kanał na youtubie. Można tutaj obejrzeć codzienną dawkę rozważań Pisma Świętego czy internetowe rekolekcje. Za polską wersją Netflixa dla katolików odpowiada Adam Szustak.