Ilu z nas będzie korzystać z VOD? Prognoza serwisów streamingowych

Badanie Digital TV Research jasno wykazało – w Polsce spodziewany jest wzrost liczby użytkowników serwisów VOD. Rynek streamingowy zamierza wystrzelić tuż po tym, jak nad Wisłę trafią platformy Disney+ i HBO Max.

Co ciekawe, rynek VOD w kraju w erze Disney+ i HBO Max zamierza się rozrastać. 

Tymczasem, prognoza serwisów streamingowych w Europie Wschodniej jest całkiem pozytywna dla tego rodzaju biznesu właśnie. Badacze zaliczyli do tej grupy jednak także Polskę.

Co z Tobą będzie, streamingu?

W efekcie, eksperci prognozują jasno – do 2026 roku w naszym regionie przybędzie aż 40 milionów subskrybentów internetowych serwisów VOD. Co ciekawe, policzono także, że pod koniec 2020 roku w Polsce, Rosji i podobnych państwach tej części Europy korzystało 15 milionów osób z VOD. W międzyczasie warto też przypomnieć, że  milionów z tego to użytkownicy z Polski.

Czytaj też: Nowe VOD na polskim rynku!? O czym niedługo będzie głośno? Sprawdź!

vod liczba użytkowników

Hej, VOD, jak się masz?

Dodatkowo, z dostępnych danych wynika jasno, że w 2026 roku zaledwie 17% domostw w okolicy będzie posiadało jedną lub więcej subskrypcji tego typu serwisów. Jak więc przedstawia się baza użytkowników na poszczególne platformy?

Do 2026 roku w Europie przybędzie aż 40 milionów subskrybentów internetowych serwisów streamingowych.

Digital TV Research przewiduje, że w 2026 roku Netflix będzie się mógł w Europie Wschodniej pokazać jasno 12,29 mln subskrybentów. Z kolei tuż za nim ma się uplasować Disney+ z 5,8 mln użytkowników. HBO Max w międzyczasie zgromadzi 1,22 mln oglądających, choć w tym przypadku realnych widzów będzie znacznie więcej. Przede wszystkim dlatego, że wielu otrzyma dostęp do HBO Max płacąc za abonament tej telewizji.

Czytaj też: Viaplay – za wysoka cena na ofertę? Co Polak na nowe VOD?