HBO Max – kiedy wreszcie w Polsce?

Premiera HBO Max w Polsce, być może jest już coraz bliżej! Nie ma wątpliwości już, że Max zastąpi wersję GO. Najpewniej wydarzy się to jeszcze w 2021 roku. Pojawia się jednak pytanie czy coś tak naprawdę się zmieni? Jeśli tak, to co to takiego?

Ano, przede wszystkim, oferta zostanie poszerzona. W efekcie dostaniemy treści 4K z HDR.

HBO Max – co oferuje serwis 

 HBO Max w Polsce

Już w tym roku, co prawda w drugiej połowie, ale jednak – BO Max zastąpić ma przechodzą do historii już HBO GO. Go znika z kolei z aż 60 krajów. Proces ma rozpocząć się jeszcze w czerwcu, a całe zmiany zakończą się ze wsparciem dla K4 i HDR. Nowe VOD od HBO to także dodatkowo nowa formuła. A być może przede wszystkim nowa formuła. Ponieważ w Max – dostępnym już w USA – filmowe premiery na platformie odbywają się równocześnie, co te w kinach!

Co ciekawe, niedawno taki precedens miał także miejsce w nas. 17 marca do oferty HBO Max i Go trafiła Liga sprawiedliwości Zacka Snydera.

W międzyczasie, priorytetem  HBO jak na razie jest głównie zastąpienie leciwego już odłamu Go.

W minionym roku z kolei właściciele HBO Max wywołali całkiem poważny szok. Wówczas zapowiedzieli cyfrowe premiery filmów kinowych. Dziś możemy tutaj zobaczyć na przykład Godzilla vs. Kong. W efekcie zamkniętych kin takie produkcje mogą być więc dystrybuowane wyłącznie online.

W efekcie wszelkie pirackie streamy mają znikać w 30 minut – tak surowych zasad jeszcze nie było.

Dodatkowo, w międzyczasie okazuje się jednak, że taki model dystrybucji największych produkcji to tylko eksperyment. W 2022 roku Warner Bros. zamierza porzucić pomysł.. Wygląda więc na to, że kina powrócą w pełnej okazałości, z hitami na wyłączność. 

Z kolei sama decyzja koncernu zastanawia o tyle, że premiery cyfrowe na pewno nie wychodzą HBO Max bokiem. 

Co z ceną HBO Max w Polsce? 

Nie mamy jeszcze na ten temat oficjalnych informacji. Abonament nowej usługi w USA kosztuje teraz jednak 14,99 dolarów, za HBO GO w Polsce trzeba natomiast płacić miesięcznie 24,99. 

Pojawia się więc wątpliwość… czy tak niska cena utrzyma się po wejściu nowej platformy do naszego kraju. 

 HBO oficjalnie potwierdziło, że planuje wprowadzenie dodatkowego planu abonamentowego, który miałby być tańszy niż ten obecnie oferowany w USA. 

Tutaj jednak całe na biało wchodzą reklamy. 

Czytaj też: Platforma GONET.TV już w Polsce