HBO MAX bez podjazdu do HBO GO?

Zeszły tydzień przyniósł dla Stanów Zjednoczonych nowy serwis VOD. Obok pełnej liczby produkcji z różnych stacji telewizyjnych i wytwórni zasiadają także obawy widzów. Przede wszystkim o to, czy zostaną automatycznie zmuszeni do założenia konta w HBO MAX. Szef platformy jednak ma coś do powiedzenia w tej kwestii. 

Tymczasem, pod względem liczby zapowiedzianych produkcji HBO MAX planuje pobić zarówno Netflixa, jak i Disney +. Mimo że platforma podjęła się dystrybucji wszystkich części “Harry’ego Potter’a”, na razie, przędzie dość skromnie. 

Jednak, jak to w życiu bywa, gdy skupili się na jednym, nieco zaniedbali drugie. W efekcie, na przykład trylogia Christophera Nolana, jak gros innych, obeszła się jedynie reklamami… 

Po co nam ten MAX w HBO?

Tymczasem, w zeszły czwartek  HBO MAX zanotował blisko 90 tys. subskrybentów. Co jednak, zdaje się, nie jest do końca zadowalającym wynikiem dla szefów Warner Media.  

hbo max

W  międzyczasie rozeszła się także wieść, że wyniki nowej platformy podniesie dopiero odcinek specjalny “Przyjaciół” czy “Lovecraft Country”. To z kolei wcale nie oznacza, że użytkownicy muszą rezygnować z HBO GO czy Now. To przede wszystkim dlatego, że jak sam prezes platformy, Bob Greenblatt potwierdził – nie ma na razie żadnych planów likwidacji pozostałych serwisów. 

Co więcej, części użytkowników w zupełności wystarczy korzystanie z dotychczasowych serwisów zawierających produkcje zrealizowane przez tę stację. Z kolei tradycyjne HBO i wersja MAX uzbroiły się na przykład w arsenał z Warner Bros., Crunchyroll czy BBC i Cartoon Network. 

HBO MAX’imum możliwości

Tymczasem, jak na razie istnieje szansa, że odbiorcy będą nieco zagubieni po takiej dawce nowości. Przede wszystkim między GO i Now zaszły teraz poważne różnice w zależności od kraju. Podczas, gdy w USA ten drugi  kolei pozwala na streamowanie treści HBO na telefonie, wersja GO bawi się w nieco szerszą usługę. Tutaj można oglądać produkcje zarówno w wersji mobilnej, jak i ten on-demand. 

W  Polsce jednak, jak na razie, funkcjonuje jedynie ta pierwsza. Ale wszystko przed nami!