Górskie VOD, czyli rusza platforma dla amatorów turystyki!

Amatorzy turystyki i wędrówek wreszcie doczekali się tego, czego z pewnością chciał każdy. Zwłaszcza na jesień i zimę, gdy nieco rzadziej chodzimy tu i tam. Przed Państwem górskie VOD, czyli platforma, na której spotkamy filmy zrealizowane w najróżniejszych masywach górskich całego świata! 

Pod adresem www.filmygorskie.pl znajdziemy pełen pakiet górskich pozycji zapierających dech w piersiach. Wydarzeniem otwierającym działalność będzie edycja online Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju.

Hej ho na górskie VOD by się szło!

Tymczasem to, że górskie VOD doczekało się własnej platformy było wynikiem kilku czynników. Najważniejszym powodem okazał się stan rzeczy, czyli to, że dotychczas w Polsce nie istniała podobna możliwość. Filmy górskie na VOD dostępny były wyłącznie w części i to na różnych platformach VOD. 

W efekcie, platforma filmygorskie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom w zasadzie nie tylko pasjonatom gór, ale i tym, którzy chcą się nieco rozerwać i pozwiedzać.

Świat w dobie pandemii jeszcze bardziej przeniósł się do internetu. Istnieje również bardzo duże podejrzenie, że proces ten w najbliższej przyszłości będzie się pogłębiał. Z drugiej strony bardzo zależało nam, aby znakomite, nieznane szerszej publiczności produkcje filmowe dotarły do jak największej liczby odbiorców. A to w dzisiejszych warunkach możliwe jest wyłącznie poprzez platformę w sieci oraz mocne wsparcie wszystkich dostępnych w internecie narzędzi komunikacji.

Sebastian Dziurdzikowski, dyrektor zarządzający platformy FilmyGorskie.pl.
górskie vod

Górskie VOD to jest to, co piechurzy lubią najbardziej!

Baza filmów i materiałów dostępnych właśnie tutaj na VOD będzie sukcesywnie rozbudowywane o kolejne tytuły. Co ciekawe mają to być nie tylko filmy, ale też wywiady i warsztaty, których wspólnym mianownikiem ma być działalność człowieka w górach. 

Dodatkowo, celem platformy jest także propagowanie turystycznego eksplorowania lokalnych regionów i aktywnego trybu życia.

Nie jest tajemnicą, że platformę stworzyliśmy z pasji do gór i filmu. Odnosząc się jednak bardziej konkretnie, chodziło nam też o przedłużenie choć w minimalnym stopniu wspaniałej atmosfery Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju i dotarcie z jego przekazem, projekcjami filmów i transmisjami ze spotkań do tych osób, które z różnych powodów nie będą mogły w tym roku do nas przyjechać.

Maciej Sokołowski, dyrektor festiwalu.

Czas najwyższy na górskie VOD

Tymczasem, stacjonarna edycja festiwalu odbędzie się od 11 do 20 września. Edycja online także rozpocznie się 11 września, jednak niektóre materiały dostępne będą aż do 24 września. Znajdą się tutaj 24 produkcje, transmisje festiwalowych wydarzeń i rozmowy z twórcami.

Cena karnetu na wszystkie filmy to 99 PLNów. Jednak dostępne są także nieco mniejsze pakiety za 59 PLN.  Jednak organizatorzy przygotowali także specjalny karnet festiwalowy, który umożliwi także dostępność do gadżetów i kodów dostępu do serwisów partnerów.