Gigant VOD – Netflix – wejdzie w branżę gier?

To by było, gdyby Netflix wypuścił się w branżę gier! Wyobrażacie sobie Stranger Things, jako produkcja na konsolę? Niekoniecznie to było naszym marzeniem, jednak, gdy Netflix rozpoczął poszukiwania kadry kierowniczej, która miałaby rozwijać koncern w kierunku gier – zagramy. 

Z kolei o całej sprawie donosi Reuters. Mowa o pierwszym kwartale, w którym to liczba subskrybentów Netflixa zwiększyła się o blisko 4 mln, podczas, gdy wzrost prognozowano na… 6 mln. W efekcie słabnącego zainteresowania – szefostwo Netflixa postanowiło zwrócić się w kierunku rynku gier wideo.

To przecież bardzo interesujący segment, który w obliczu epidemii zyskuje jeszcze bardziej! Na jego rozwój wpłynął przede wszystkim popyt w efekcie zamknięcia nas w domach.

Co ciekawe, jak oficjalnie ustalił dziennik – Netflix zamierza zatrudnić dyrektora do nadzorowania ekspansji na rynek gier wideo. W efekcie, w przyszłości na ekranie miałyby pojawić się gry pozbawione reklam.

Czytaj też: HBO Max – kiedy wreszcie w Polsce?

Netflix  gry wideo

Gry wideo od Netflix? Co na to Polska?

Tymczasem, jak wynika z raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – sektor gamedev to ponad 2 miliardy graczy i… ponad 200 miliardów dolarów na inwestycje. Przychody polskiego odłamu sięgają 500 milionów euro. Pod tym względem Polska plasuje się na… 20 miejscu na świecie.

Dodatkowo, dobra sytuacja w branży przekłada się na atrakcyjne zarobki. Rekordowe na skalę kraju wypłaty miało w ubiegłym roku 1 177 pracowników CD Projektu. Mowa o blisko 25,7 tys. PLN brutto miesięcznie, czyli o 151% więcej rokrocznie. To z kolei efekt sukcesu gry Cyberpunk 2077.

Czytaj też: HBO Max i Disney + będą jedną platformą?