Disney+ z paskudnym wynikiem! VOD mógł wejść do Polski…

Od oficjalnego debiutu Disney+ mijają dwa lata. Co za tym idzie? Otóż – prezentacja wyników!  Nowy serwis VOD miał mocny początek, ale  w ostatnim kwartale zaliczył całkiem wstydliwy wynik, jeśli chodzi o nowych subskrybentów. Ciężko się więc nie zgodzić, że byłoby nieco inaczej, gdyby platforma weszła do Polski.

Wyraźnie zahamowanie dotychczasowego wzrostu wywołało także negatywną reakcję inwestorów z Wall Street. Cały 2021 rok był dla Disneya prawdziwą huśtawką nastrojów, ale dotychczas ratował firmę postęp w realizacji się w streamingu.

Czytaj też: VOD: linearna telewizja od Xiaomi!

Disney+

Disney+ z kiepskim wynikiem…

Tymczasem, warto przypomnieć, że Disney+ to platforma streamingowa, która właściwie od początku budziła w Polakach mieszane uczucia. W międzyczasie jednak VOD postanowił nieco mocniej zaryzykować, czego efektem była animowana antologia Star Wars: Visions. Wspomniana produkcja nie spełniła jednak do końca pokładanych w niej nadziei.

Czytaj też: Video Pass: dwa miesiące darmowego transferu danych! 

Co ciekawe, jak podaje sam portal Deadline – obecny wynik jest niższy, i to znacznie, od prognozowanego. Ten przecież i tak nie był przesadnie optymistyczny. Wyraźnie zahamowanie dotychczasowego wzrostu wywołało także negatywną reakcję inwestorów z Wall Street. Cały 2021 rok był dla Disneya prawdziwą huśtawką nastrojów, ale dotychczas ratował firmę postęp w realizacji się w streamingu. Tymczasem właśnie firmę doganiają wcześniejsze błędy…

Co teraz? No, na razie, przyszło nam znów czekać…

Czytaj też: Televio wchodzi do Polski – jak się ma nowe VOD?