Czy TVN faktycznie znika z VOD?

Z należącego do Ringier Axel Springer Polska serwisu vod wycofano treści oferowane przez stację TVN. Wszystko dotychczas działo się za pośrednictwem platformy player.pl. RASP wyjaśnia jednak, że to całkowicie wspólna decyzja. I nie wyklucza także powrotu do współpracy w niedalekiej przyszłości.

O co poszło? VOD.pl to prowadzony przez RASP serwis streamingowy oferujący pełen dostęp do filmów i seriali, a także programów telewizyjnych. Co ciekawe, od 2017 roku można było tutaj oglądać produkcje TVN. Wszystko za pomocą wbudowanej w serwis RASP platformy player.pl.

Czytaj też: Nowy serial Asterix i Obelix w Netflixie!

tvn vod

Wówczas właśnie, użytkownik, który chciał obejrzeć treści produkowane przez TVN był automatycznie przeniesiony na platformę player.pl. Tutaj za opłatą mógł oglądać je za opłatą lub za darmo w wersji z reklamami. Teraz jednak treści pochodzące z TVN wycofano z vod.pl. 

Wcześniej, w styczniu tego roku podobnie wydarzyło się z produkcjami Polsatu i serwisem Ipla. Wówczas zarówno Polsat, jak i vod.pl tłumaczyli sprawę wygaśnięciem zawartej wcześniej umowy. Czy koniec TVN na vod też jest efektem wygaśnięcia takiej umowy? Tego, jak na razie, nie wiadomo.

Vod  deklaruje, że to wspólna decyzja z Playerem. Z kolei sam TVN jeszcze się nie wypowiedział…

To wspólna decyzja z Playerem, nie wykluczamy jednak współpracy w przyszłości.

Agnieszka Skrzypek-Makowska, communications manager w RASP. 

Czytaj też: Nowe VOD w Polsce – co pokaże Entclick?