Crunchyroll jest SONY’ego. Król anime i VOD wart prawie miliard

Ręka w górę, kto z czytelników jest entuzjastą japońskiej animacji! Teraz więc ręka w górę, kto z rąk w górę nie zna Crunchyroll? Pusta sala. Usługa VOS specjalizuje się przecież tylko w anime. Co więcej, jeśli wierzyć plotkom internetowym, król animacji japońskiej ma trafić pod skrzydła Sony.

Sam Nikkei Asia niesie wieść, jakoby Sony znajdował się w ostatniej już fazie przejęcie Crunchyroll. Transakcja dobrze znanej fanom anime amerykańskiej usługi VOD ma opiewać na… 957 mld dolarów!

Co ciekawe, Sony zamierza przejąć ów firmę w całości. Jednak nie bójcie się – zamierza także utrzymać działanie usługi, która na dziś dzień może pochwalić się aż trzema milionami abonentów i 70 mln korzystających z wersji basic! A ponieważ Crunchyroll działa w ponad 200 krajach – niemal zbrodnią byłoby go wyłączyć, czyż nie?

Czytaj też: Czy nowy Bond może nie trafić na VOD?

crunchyroll

Po co Sony’emu Crunchyroll?

I tutaj rodzi się pytanie, po co gigantowi pokroju Sony coś takiego, jak król anime?

Biorąc pod uwagę, że sam fakt przejęcia jest na razie plotką – o celach możemy jedynie spekulować. Jednak eksperci cytowani przez Nikkei zauważają, że najważniejsze dla Sony mogłyby być prawa do internetowej emisji ponad tysiąca tytułów anime. Firma ostatnio całkiem zwraca uwagę na ten gatunek.

Z kolei zastrzyk gotówki i parasol ochronny ze strony dużej korporacji może okazać się zbawienny także właśnie dla Crunchyroll. 

Co ciekawe, Crunchyroll jest także dostępne w Polsce. W darmowej i płatnej wersji – od 30 PLN do 39 PLN miesięcznie. Należy jednak wziąć pod uwagę, że treści są tutaj prezentowane przede wszystkim w języku angielskim i japońskim.