Canal+ DOMO już prawie w Polsce!

Canal+ Polska otrzymał niedawno koncesję na emisję nowego kanału Canal+ DOMO! Ma mieć charakter przede wszystkim dokumentalno-rozrywkowy! To się nam przyda w razie pełnego lockdownu!

Środowe posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji poskutkowało zgodą na rozpowszechnienie nowego kanału Canal+ DOMO w sieciach telekomunikacyjnych.

Jak na razie wiadomo przede wszystkim tyle, że charakter ów stacji ma być całkiem wyspecjalizowany i dostępny minimum 12 godzin na dobę. Co prawda, na razie, firma nie zdradza konkretnych pozycji, które znajdą się w repertuarze. Jednak patrząc na to, co znajduje się na innych stacjach Canal+, na przykład Premium, Film, Seriale czy Sport Kuchnia i Planete – możemy się spodziewać najlepszego!

Czytaj też: Pierwsi zapłacili już podatek od Netflixa – ile?

canal+ domo

Debiut Canal+ DOMO na warszawskiej giełdzie

Tymczasem, we wtorek Canal+ Polska upublicznił prospekt dotyczący właśnie tytułowego debiutu na giełdzie.

Tutaj właśnie, wszystkie posiadane akcje firmy planują sprzedać jej dwaj mniejszościowi akcjonariusze – TVN Media i Liberty Global Ventures Holding. Ten pierwszy oferuje 14,12 mln walorów, a drugi z kolei – 7,5 mln.

W międzyczasie warto też dodać, że większościowym akcjonariuszem Canal+ Polska pozostanie francuska Grupa Canal+. Ta ma około 51% kapitału i nie zamierza sprzedawać żadnych akcji w ofercie publicznej. Maksymalną cenę za akcję ustalono na 60 PLN. 

Ale na koniec tych przepychanek musimy jeszcze chwilę poczekać. Jedno jest pewne – przed Państwem, już niebawem na ekranach nowość – Canal+ DOMO!

Czytaj też: VOD Teatr Powszechny, czyli sztuka w czasach pandemii