Będzie czy nie będzie? Disney+ w Polsce – czy to się uda?

Polscy widzowie pozostają w zawieszeniu. Będzie czy nie będzie? Disney+ w Polsce się uda? VOD nie podał daty wejścia do kraju nad Wisłą flagowej platformy… Co prawda, wiele wskazuje na to, że ten moment jest coraz bliższy…

Na ten moment nieustannie wydłuża się lista treści Disney+ – jeszcze niedostępnego w Polsce – które posiadają polskie wersje językowe. Jest ich na razie 300. Co ciekawe, dotyczy to nie tylko back catalogue – treści starszych, jak i tych sukcesywnie dołączanych do zasobów serwisu.

Równocześnie, jeśli mowa o Polsce – Disney+ wykonuje bardzo wiele kroków, których nie można jednoznacznie rozszyfrować.  A ponieważ nie ma konkretnych przesłanek co do tego, czy faktycznie Disney pojawi się na polskim poletku – trzeba czekać.

Czytaj też: Podatek od VOD – minął rok, a wpływy powyżej oczekiwań!

Disney+  w Polsce

Disney+ w Polsce: będzie czy nie będzie?

Trudno powiedzieć. 

Tymczasem, sam CEO Walt Disney Company, zdradził niedawno plan – za mniej więcej 2 lata na Disney+ co tydzień pojawiać się ma nowa produkcja oryginalna. W efekcie, można się spodizewać jednego – gigant dopiero się rozpędza. 

W międzyczasie, warto też zaznaczyć, że już teraz w Polsce działa trzech gigantów światowego rynku VOD: HBO GO, Netflix oraz Amazon Prime Video. 

Ci pierwsi są tutaj od dawna,  a ich katalog z kolei to klasyki. Tuż za nim z kolei plasuje się Netflix, który zalewa konkurencję olbrzymią ilością produkcji.

Gdzieś w tyle wciąż pozostaje Amazon. Wszystko dlatego, że Polsce jest prawie nieaktywny jeśli chodzi o sam marketing, a także nie produkuje nic lokalnie.. No więc co mamy począć? Na razie, niestety… czekać. 

Czytaj też: ViaPlay w Polsce – będzie zatrzęsienie polskim widzem? Sprawdź ofertę!